Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  KayıtForum Ana Sayfası  »  Tarih Kitapları
 »  Nasıl Bilirdiniz Kitabı

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Nasıl Bilirdiniz Kitabı           (gösterim sayısı: 1.972)
Yazan Konu içeriği

boşluk

admin
[Tarihçi]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 15.12.2009
İleti Sayısı: 250
Şehir: YurtDışı
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder


47 kere teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 16.11.2010- 13:22'Cahillikler Kitabı'nın yazarı John Lloyd ile John Mitchinson'ın kaleme aldığı 'Nasıl Bilirdiniz? Tarihsel Şahsiyetlerin Sıradışı Özellikleri' adlı kitap, tanınmış isimlerin bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. Farklı dallardan 68 kişiye ilişkin ilginç ip uçlarına yer verilen kitapta toplanan gerçekler okuyanları şaşırtıyor.

Tarihsel şahsiyetlerin sıradışı özellikleri John Lloyd ve John Mitchinson Cahillikler Kitabı'nın yazarlarından 68 ünlü isme dair yeni bir kitap.

Birbirinden ünlü hayatlardan kesitler sunulan kitapta, 10 başlık altında bu ünlülerin bugüne kadar hiç duyulmamış özelliklerinden bahsediliyor. Maymun besleyenlerden, sahte kimliklerle insanları dolandıranlardan değerleri ancak ölümlerinden sonra anlaşılanlara… Karl Marx, Oliver Cromwell, Florence Nightingale, Henry Ford, H. G. Wells, Cengiz Han, Benjamin Franklin, Sigmund Freud bu isimlerden sadece birkaçı.

Marx, Das Kapital'i ayakta durarak yazmıştı.
Cengiz Han'ın mezarının yerini sadece dişi bir deve biliyordu.
Leonardo'nun matematik ve geometri bilgisi çok zayıftı.
H. G. Wells zamanının en büyük çapkınlarından biriydi.
Nikola Tesla'nın en ciddi aşk ilişkisi bir güvercinleydi.
Florence Nightingale hayatının son elli yılını yatalak olarak geçirdi.

Karl Marx, Oliver Cromwell, Florence Nightingale, Henry Ford, H. G. Wells, Cengiz Han, Benjamin Franklin, Sigmund Freud gibi isimlerin bulunduğu kitapta toplanan şaşırtıcı gerçeklerden bazıları şöyle:

- KARL MARX
ALMAN Yahudi ailesinin üyesi olan Karl Marx, 1849 yılından itibaren ağır bir yoksulluk yaşadı. Sırtında büyük yara ve çıbanlar olan Marx, 'Das Kapital'in büyük bölümünü de ayakta yazmak zorunda kaldı.

- LEONARDO DA VINCI
RÖNESANS döneminde sanatta ve bilimde üstün çalışmaları bulunan Da Vinci, zekiydi, ancak yanılmaz da değildi. İddia edilenin aksine makas, helikopter ya da teleskopu da icat etmedi. Matematikte çok kötü olan Leonardo Da Vinci, temel geometriyi ise ancak öğrenebildi. Aritmetik hesapları çoğu kez yanlış olan dahinin gözlemlerinin birçoğu da zamanla çürütüldü.

- SALVADOR DALİ
SAYGIN bir avukat ve katı bir disiplin meraklısı olan babasına inat 8 yaşına kadar kasıtlı olarak yatağını ıslatan Dali'nin babasıyla olan gergin ilişkisi, 17 yaşındayken annesini kaybetmesiyle daha da bozuldu. Annesinin ölümünü, ''Hayatımda yediğim en büyük darbe'' diye nitelendiren Dali, bir resminin kabataslak çizilmiş görüntüsüne şöyle yazmıştı: ''Bazen annemin portresine zevkle tükürürüm''.

- SIGMUND FREUD
ZORLU bir çocukluk yaşayanlardan biri de Freud'du. İnsan psikolojisini cinselliğe indirgediği için sürekli eleştirilen Freud'un en şaşırtıcı özelliği ise evlenene kadar hiç kimseyle birlikte olmamasıydı.

- NIKOLA TESLA
'20. yüzyılı yaratan adam' olarak da tanınan Tesla, alternatif akım, uzaktan radyo kontrolü, dünya çapında telsiz ve dünyanın en güçlü vericisinin mucidiydi. Yaşamını bilime adadığı için kadınlarla ilgilenemeyen ve evliliği kendine göre bulmayan deha, ölümünden bir süre önce penceresine konan bir güvercine bağlandı. Tesla, yaşamı boyunca bilim dışında sadece bu güvercinle ilgilendi.

Resim EklemeBüyük adamlar tarihi, tarih de büyük adamların yaptıklarını süslemiştir.   La Bruyere
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Tarih Kitapları
 »  Nasıl Bilirdiniz Kitabı

Forum Ana Sayfası


 


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Tarih Dersi Nasıl Çalışılır ? admin 2 17581 28.05.2011- 17:19
Konu Klasör Kanlı Mavi Marmara Kitabı admin 0 2028 05.08.2010- 10:26
Konu Klasör Erdoğan AYDIN - Fatih ve Fetih Kitabı İncelemesi admin 0 2745 27.02.2010- 21:58
Konu Klasör Ahmed Refik - Osmanlı Zaferleri Kitabı Tanıtımı admin 0 2646 03.07.2010- 19:22

Etiketler   Nasıl,   Bilirdiniz,   Kitabı


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Tarihonline.com

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama EkleSitemap | Ping | Yazı Yazma |

Kültür ve Sanat