Ana Sayfa  |  Forum  |  Yardım  |  Kurallar  |  Çerez Politikası  |  Giriş  |  Kayıt
Tarihonline.com Yenilenme Aşamasında
Sitemiz yenilenmiştir.  

Bu süre içerisinde Çerez politikası, Kişisel verilerin kullanılması, Site kuralları ve mesaj yazma kurallarıyla ilgili bilgileri mutlaka okumanızı öneririz. Bütün kullanıcılar Kullanım Şartları"nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. 

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümü           (gösterim sayısı: 5.711)
Yazan Konu içeriği

boşluk

admin
[Tarihçi]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 15.12.2009
İleti Sayısı: 351
Konum: Sivas
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Yazan: admin
Konu Tarihi: 24.10.2010- 15:10


Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Hakkında Bilgi ;

S.Ü. Tarih Bölümü 1976 yılında kurulmuştur. Bu tarihten günümüze kadar geçen sürede ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen tarihçi adaylarının her biri, nitelikli tarihçiler olarak yetiştirilmeye devam edilmektedir.

Tarih Bölüm başkanlığını sırasıyla Prof. Dr. Neşet Çağatay, Prof. Dr. Mustafa Kafalı, Prof. Dr. Şahin Uçar, Prof. Dr. Nejat Göğünç, Prof. Dr. Mine Erol, Prof. Dr. Mikail Bayram ve Prof. Dr. Bayram Ürekli üstlenmiştir. Şu an bölüm başkanlığını Prof. Dr. Hasan Bahar yapmaktadır.

Uzun süredir birinci ve ikinci öğretim olarak eğitime devam edilen bölümümüzde Eskiçağ Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Yeniçağ Tarihi Yakınçağ Tarihi, Genel Türk Tarihi ve Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalları bulunmaktadır. Yakın tarihimiz başta olmak üzere, Türk ve dünya tarihinin çeşitli devirleri, bilimsel esaslara göre incelenmekte ve öğrencilere sadece bilgi değil Tarih bilinci ve olaylara eleştirel bakış açısı da kazandırılmaya özen gösterilmektedir. Bölümümüzde yer alan öğretim üyelerinin her biri kendi alanlarında uzman olup, hepsinin yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Bölüm öğrencilerine, ikinci sınıftan itibaren zorunlu dersler dışındaki derslerini kendilerinin seçmelerine izin verilmekte ve bu şekilde istedikleri alanda uzmanlaşmalarına bir dereceye kadar yardımcı olunmaya çalışılmaktadır. Ayrıca dileyen öğrenciler üniversitemizin başlattığı Yandal Programı çerçevesinde sadece kendi bölümlerinden değil diğer bölümlerden de ders alma ve bununla ilgili sertifikaya sahip olma hakkına sahiptirler. Bunun yanında Tarih Topluluğu çalışmaları içinde kendilerini tiyatro, şiir gibi değişik şekillerde ifade edebilmekte, böylece okudukları bölüm dışında yetenekli oldukları diğer alanlarda kendilerini geliştirebilmektedir.

Mezunlarımız akademisyen, öğretmen, arşiv ve kütüphanelerde uzman olarak çalışma imkanı bulabilmektedir. Ayrıca dört yılı tamamlayarak mezun olan öğrencilerimizden isteyen ve gerekli şartları taşıyanlar yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da yine üniversitemiz bünyesinde yapabilmektedirler.


Büyük adamlar tarihi, tarih de büyük adamların yaptıklarını süslemiştir.   La Bruyere
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Cumhuriyet Üniversitesi Tarih Bölümü admin 0 998 25.04.2020- 12:16
Konu Klasör İnönü Üniversitesi Tarih Bölümü omer_1828 0 4133 14.05.2013- 18:38
Konu Klasör Balıkesir Üniversitesi Tarih Bölümü tarihismylife 0 2630 03.06.2015- 10:07
Konu Klasör 3'te 3 Tarih (Üçte Üç Tarih Programı) - Trt1 admin 0 655 26.04.2020- 15:18
Konu Klasör Tarih Yazıcılığı admin 0 12829 28.01.2011- 23:55
Etiketler   Selçuk,   Üniversitesi,   Tarih,   Bölümü
Tarih Dersi, Tarih Öğretmenleri, Tarih Sitesi, Tarih Portalı, Tarih Forum
Portal Forum Mobil RSS