Ana Sayfa  |  Forum  |  Yardım  |  Kurallar  |  Çerez Politikası  |  Giriş  |  Kayıt
Tarihonline.com Yenilenme Aşamasında
Sitemiz yenilenmiştir.  

Bu süre içerisinde Çerez politikası, Kişisel verilerin kullanılması, Site kuralları ve mesaj yazma kurallarıyla ilgili bilgileri mutlaka okumanızı öneririz. Bütün kullanıcılar Kullanım Şartları"nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. 

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Pul Müzesi Ankara'da Nerede?           (gösterim sayısı: 559)
Yazan Konu içeriği

boşluk

admin
[Tarihçi]
Site Kurucusu

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 15.12.2009
İleti Sayısı: 351
Konum: Sivas
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Yazan: admin
Konu Tarihi: 09.05.2020- 21:54


Bu yazımızda Ankara'da Ulus'ta Altındağ ilçesi sınırları içerisinde bulunan Pul Müzesi hakkında bilgi verelim. Müze, tarihi TBMM binasına oldukça yakın ve Anafartalar, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan tarihi binada faaliyet gösteriyor.
Müzeleri seven birisi olarak özellikle konsept müzeleri gezdiğim zaman çok hoşuma gidiyor. Hele de bir yönüyle tarihi bir değer taşıyorsa o müzeler gerçekten de gezmeye değer. Ankara'daki Ptt Pul Müzesi aynen bu şekilde.Dünya Pulları, Osmanlı Devleti Pulları, Anadolu Hükümeti Pulları, Türkiye Cumhuriyeti Pulları ve farklı temalardan oluşan Tematik Pullar Ptt Pul Müzesi'nde sergilenmektedir. 2020 yılı itibariyle Ptt Pul Müzesi, Resmi ve Dini bayramlar hariç, haftanın her günü 09:00 - 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.Ben şahsen gezmekten büyük zevk aldım. Aslında çok daha fazla kalabilirdim ama 2 saatlik bir zaman dilimi Pul müzesi ziyaretim için oldukça doyurucu oldu.
Ulus'ta bulunan müze binası 1934 yılında tamamlanan ve ilk yıllarda Emlak ve Eytam Bankası tarafından kullanılan bina, PTT tarafından alındıktan sonra restore edilerek 2013 yılında "Ptt Pul Müzesi" olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Müzede binlerce pul sergilenmektedir. Müzeyle ilgili pttpulmuzesi.org.tr adresinden detaylı bilgiler alabilirsiniz.


Büyük adamlar tarihi, tarih de büyük adamların yaptıklarını süslemiştir.   La Bruyere
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Benzer konu yok
Etiketler   Pul,   Müzesi,   Ankarada,   Nerede
Tarih Dersi, Tarih Öğretmenleri, Tarih Sitesi, Tarih Portalı, Tarih Forum
Portal Forum Mobil RSS